Tábor Čierny Balog

Obrázek tábora Takhle v roce 1997 vypadal tábor na obnovu Čiernohronské lesní železnice ve Vydrovské dolině. Tyto tábory se zde pořádají již od roku 1983, aspoň tehdy jsem byl já poprvé. Od té doby se tam již propotilo a ušpinilo nejedno tričko při práci na mašinkách i kolejích. V roce 1983 nebyl tábor takhle krásně vybaven stany, ale tenkrát to všechno byla taková truc-akce a hlavně snaha aby se co nejdřív jezdilo.

Tyto fotografie pocházejí z dětských běhů táborů, podle mě byl první v roce 1992, to jsme tábořili ještě na Jáně, v roce 1993 již byli rodiče s dětmi na tradičním tábořišti v dolině Vydrovo.

Každý tábor byl jiný podle práce, která se dělala. První dva roky to byla především obnova trati. Ti co tam byli vědí moc dobře o co se jedná, pro "neželezniční" čtenáře: vytrhat koleje, vyházet staré pražce, vyčistit štěrk, položit pod koleje nové pražce a přibít.

Další dva ročníky jsme opravovali mostky na části trati nad táborem.

Tohle je fotka na nejvyšší v této existující části trati, mostu ve Vydrovské dolině. Vzledem ke stavu kolejí v dolině je čím dál tím větší problém dojet vlakem až sem.

Konec trati, vrcholová fotka.

Stavba střechy Zatím poslední běh tábora stavěl novou, trvanlivou střech na kuchyň. V minulých letech byla kuchyně vždycky jen z plachet a na konci tábora se opět likvidovala. Tentokrát však zvítězil velkorysý záměr a nad prozatimní kuchyní se rozprostřela rozměry obrovská ( 6x4 metry ) střecha.

Jak již to tak bývá, celou dobu stavby pršelo, po dostavění střechy začalo být hezky.

Funkci střechy nejspíš důkladně prověřily další táborové turnusy, červenec 1997 ( Jul ) byl srážkově poněkud nadprůměrný.

Král s princeznou Každý rok se hraje nějaký kolektivní večerníček pro děti ( a dospělé ). Letos jsme hráli "Princeznu se zlatou hvězdou" neboli "myší kožíšek".

Nejdůležitější je vybrat správně jednotlivé herce. Samozřejmě není zcela nutné, aby princeznu hrála mladá a krásná dívka, podstatný je talent.

Na obrázku je otec král a jeho dcera, krásná princezna ( pro ty méně chápavé, král má žezlo ).

Ještě se nehraje, je to jenom příprava scénáře.

Princezna Tady se nám sešla role i s podobou, ano nepletete se, je to další princezna, ale tuhle si krásný princ neveme.

Chůva
Na obrázku vpravo je princeznina chůva.

Skupinové foto Na závěr se sluší představit hlavní aktéry celého tábora, dětské účastníky. S největší pravděpodobností neexistuje společná fotka všech rodičů a dětí pohromadě, takové hejno neposedných dětí, jako je na tomhle táboře se prostě pohromadě vyfotit nedá.

Zpět na úvodní stránku ČHLŽ Mašinka Smoschwer