Představení programu QuickLink Message Center

Modem, fax/modem nebo voice/fax/modem

je zařízení jehož prostřednictvím si může Váš počítač ( po telefonní lince ) vyměňovat informace se vzdáleným modemem, fax/modemem, voice/fax/modemem nebo stolním faxem.

QuickLink Message Center

je komunikační program, který tuto výměnu informací řídí. Umí komunikovat nejen s faxy a fax/modemy, ale i s lidmi, kteří zanechávají vzkaz na Vašem počítačovém záznamníku. Program je navržen pro práci pod Windows a dodržuje jejich standarty na vzhled a použití programu.
QuickLink Message Center je určen pro modemy Hayes kompatibilní a pracuje s příkazy standartu AT. Ve faxovém režimu umí pracovat s modemy Class 1, 2, a 2.0 a přijímat a odesílat na ně dokumenty.

Základní vlastnosti programu QuickLink Message Center

Program je vybaven standartním Windows uživatelským rozhraním a pracuje jak v prostředí Windows 3.11 tak ve Windows-95. Obsluhoje se pomocí menu, často používané funkce se dají zavolat přímo pomocí ikonky funkce ( Button Bar ). Součástí programu je kontextový help, který nabízí pomoc určenou pro to místo programu, kde se právě nacházíte.
Z technického hlediska program podporuje COM1 až COM4 a IRQ2 až IRQ7 ( odborníci už budou vědět co to je ). Pro laiky je možnost nastavit tyto parametry funkcí Autodetekt.

Faxové možnosti programu.

Program umí samozřejmě přijímat a odesílat faxové zprávy. Příjem i odeslání mohou probíhat i na pozadí, dobu odeslání lze také nastavit na období levnějšího nočního provozu. Odeslaný fax samozřejmě odpovídá vzhledem dokumentu z obrazovky a může být doplněn o předdefinovanou úvodní stránku. Lze využít i funkce QuickFax pro odeslání krátkých zpráv bez nutnosti vytvářet samostatný faxový dokument. Přijaté faxy lze tisknout a nebo dále zpracovávat v grafických programech. Pro usnadnění odesílání program obsahuje uživatelem vytvářený telefonní seznam.

Komunikační možnosti programu.

Program umožňuje odesílání a příjem dat v běžných přenosových protokolech včetně Zmodemu, emulaci běžných typů terminálů a rozsáhly scriptový jazyk pro automatické použití programu. Součásti programu jsou předdefinované skripty pro přístup na on-line služby. Přenos dat lze spustit i jako aplikaci na pozadí. Program umí využít možností 16c550 UARTu pro rychlejší přenos dat.
Program lze i spustit v "Host Mode" pro připojení vzdálených uživatelů k Vašemu PC. Přístup je chráněn jménem a heslem.

Další možnosti programu.

Program nabízí kompletní hlasovou poštu včetně volitelných schránek pro několik osob. Volající může do schránky i odeslat fax nebo datový soubor. Schránku lze obsluhovat na dálku pomocí tónové volby.
Jednou z možnosti je programu funkce "Fax-On-Demand" tj. fax na vyžádání, kdy si volající může vybrat z předdefinovaných dokumentů a program mu je automaticky odešle na jeho fax.

Při sepsání tohoto materiálu je čerpáno z vlastních zkušenosti a také z uživatelské příručky k programu.

Program QuickLink Message Center je komerční produkt firmy Smith Micro Software a je distribuován jako součást dodávky u modemu USRobotics Sportster 33,6 VOICE.

Zpět na Nákup USRobotics.


mailto:kolombo@kolombo.cz mail na adresu:
kolombo@kolombo.cz

Zpět na úvodní stránku