Nadšení nad US.Robotics Sportster VOICE 33,6

aneb

jak jsem si koupil modem


Balíček mi připravil první příjemné překvápko hned zvrchu - naprosto neočekávaně jsem na něm objevil nálepku UPGRADE TO x2 56Kbps (viz poznámka). Další překvapení mě čekalo vevnitř - USR chápe voice funkce komplexně a dává k modemu i sluchátka.

Technická nstalace byla naprosto bez problémů, někdo může mít potíže s připojením k lince ( nemá-li RJ-11 zásuvku ani nachystanou redukci ).

Velmi pěkné je i chování modemu na lince. Po zkušenostech s modemy GWC a Supra jsem čekal problém s detekcí vyzváněcího tónu na lince, ale příjemné překvapení - modem korektně a spolehlivě rozeznává nejen stav linky před vytáčením ale i obsazovací tón. Spojování na modemy a faxy je také spolehlivé, co volání to úspěch.

Doprovodný program QuickLink Message Center je podobný předchozím verzím tohoto programu. Pochopitelně je anglicky. Ocenil jsem tlačítko OFF-LINE pro uvolnění modemu pro jiné programy. Naopak nepotěší pouze tónová volba pro příruční vytáčeč hovorů.

Když mi to správně modemovalo začal jsem zkoušet VOICE. Hned po prvních pokusech bylo jasné, že záznamník je korektní a umí si poradit jak s hlasem, faxem a dokonce i přijme zasílaný soubor. O souboru však neinformuje počitadýlko na Call Manageru a přiloženém Screen Saveru. Přijaté faxy i vzkazy jdou snadno přehrát do sluchátek, mělo by to jít i pomocí telefonu, ale to jsem nezkoušel. Jednoduše jde i nahrát odchozí vzkaz ( modem má mikrofon ).

Příjemné rozšíření možností je možnost větvení do osobních hlasových schránek. Bohužel obsluha schránek a dalších služeb s tím spojených vyžaduje tónovou volbu na straně volajícího. Pro schránky lze nastavit různá práva co se týče reakcí na různý druh volání. V nastavení schránky lze povolit/zakázat příjem faxu, funkci fax-on-demand, přehrání pomocné zprávy, možnost pagingu i přesměrování a lze také nastavit default funkci schránky.

Funkce je Fax-on-demand tj. fax na vyžádání významně rozšiřeje možnosti systému. Lze nastavit až 99 faxů z nichž lze vybírat pro následné přijetí na fax. Jednou z voleb je samozřejmě i seznam možných faxů.

Stručný popis programu QuickLink Message Center je tady.

A tady je základní popis vlastností modemu.

Poznámka:
UPGRADE TO x2 56Kbps se bohužel nedělá programově z venku, ale poctivě technicky výměnou EEPROM v modemu. Nic není ideální. Přirozeně nikdo neví kdy a za kolik ta výměna bude.


mailto:kolombo@kolombo.cz mail na adresu:
kolombo@kolombo.cz

Zpět na úvodní stránku