Úvod k Čiernému Balogu

Toto jsou velmi neoficiální stránky Čiernohronské lesní železničky a letních táborů rodičů s dětmi.

Tato úvodní stránka je pouze prozatimní, a proto se nelekejte jejího vzledu a pokračujte klidně v prohlídce.

Vzhledem k tomu, že Čierny Balog je pro mě hlavně netypická týdenní dovolená a kolektiv spojený s jedním letním týdnem pod stanem, necítím potřebu ověřovat fakta a držet se přesně skutečnosti.

Narazí­li však někdo na nepřesnosti v datech nebo faktech, nebo má­li někdo nějaké doplnění, popřípadě naskenované fotky, pošlete­mi, prosím, E-mail. Děkuji předem.
Zároveň zvažuji slovenskou verzi, nabízí se snad nějaký překladatel ?
S Čiernohronskou lesní železničkou jsem se setkal poprvé v roce 1983, kdy mi můj kamarád Kamil poprvé ukázal fotky z Balogu a začal zařizovat týdenní letní tábor, tenkrát ještě "kdesi na Slovensku". 25. 7. 1983 jsem se poprvé setkal s malými mašinkami a se světem kolem nich a objevil další zajímavý kus světa.
Na táboře byla docela zajímavá pracovně­zábavní atmosféra a trošku jsme asi organizátorům ( ZO SSM Urbion ) narušili zavedenou praxi v pořádání táborů, ale byla to paráda.
Pak jsem se ještě zúčastnil části dalšího tábora v r. 1984 a absolvoval Pochod SNP ( výstup na Klenovský Vepor ) s místními svazáky.
Na Balogu jsem se ještě několikrát zastavil při cestách po Slovenských horách a prošel si několik dolin s pozůstatky po dávné slávě lesní železnice.
Až v roce 1992 se poprvé stal Čierny Balog trvalou součástí rodinné dovolené.

 Tábor na Čierném Balogu ČHLŽ Mašinka Smoschwer 
mailto:kolombo@kolombo.cz mail na adresu:
kolombo@kolombo.cz

Zpět na úvodní stránku M.Kolombo - kancelářská technika